Ruční čištění pleti

Čištění pleti je základem péče o pleť a existuje několik metod, jak dosáhnout čisté a zdravé pokožky. Dvě z populárních metod jsou ruční vymačkávání pórů a použití ultrazvukové špachtle. Obě metody mají své výhody a nevýhody, které je třeba zvážit při výběru nejlepšího způsobu péče o pleť. Zde jsou hlavní rozdíly mezi nimi:

Ruční vymačkávání pórů

Tato metoda zahrnuje manuální tlak prsty nebo speciálními nástroji na oblasti s ucpanými póry, aby se odstranily nečistoty a maz. Vyžaduje jemnost a opatrnost, aby nedošlo k poškození pokožky.

Je účinné pro odstranění velkých nečistot a černých teček, ale může být náročné dosáhnout konzistentních výsledků bez poškození pleti. Nesprávná technika může vést k zánětům a jizvám. Při nesprávném provedení může dojít k podráždění pokožky, tvorbě jizev a šíření bakterií, což může způsobit záněty a akné. Vyžaduje zkušenost a jemnost.

Může být časově náročné a vyžaduje trpělivost a pečlivost. Je vhodné provádět ho po horké sprše nebo napařování, kdy jsou póry otevřené.

Ultrazvuková špachtle

Používá vysokofrekvenční zvukové vlny k exfoliaci a čištění pokožky. Špachtle jemně vibruje a odstraňuje nečistoty z pórů, což minimalizuje riziko poškození pokožky. Je tedy šetrnější k pokožce. Ideální je pro mastnou a smíšenou pleť. Není vhodná pro citlivou pleť s rosaceou a pro pleť s akné, kde hrozí rozšíření infekce.

Nabízí rychlejší a efektivnější čištění pleti. Lze ji používat pravidelně, aniž by bylo potřeba zvláštní přípravy, což šetří čas a usnadňuje zařazení do každodenní rutiny.

Je však důležité používat ji podle pokynů výrobce a vyhnout se nadměrnému používání. Používat by se měla 1x za týden u suché a citlivé pleti, u mastnější i 2x za týden. Při čištění musí být pleť stále navlhčená, aby se nepoškrábala. Je potřeba dávat i pozor na tlak, aby se pleť příliš nezatěžovala.

Přístroj se musí před i po použití důkladně dezinfikovat, jinak by mohlo hrozit riziko infekce.

Závěr

Ruční vymačkávání pórů a použití ultrazvukové špachtle jsou dvě různé metody čištění pleti, z nichž každá má své specifické výhody a nevýhody. Ruční metoda může být efektivní pro odstranění větších nečistot, ale nese s sebou vyšší riziko poškození pokožky. Ultrazvuková špachtle je šetrnější a poskytuje konzistentní výsledky s menším rizikem podráždění. Volba mezi těmito metodami závisí na individuálních potřebách, preferencích a typu pleti. Nečekejte však zázraky na počkání, výsledků se dočkáte pouze pravidelnou péčí ráno i večer s vhodnými produkty pro váš typ pleti.

U nás ve studiu se ničeho bát nemusíte, kosmetičky jsou proškolené a ví, co, jak a kdy použít 😊